Witamy na nowej stronie gimnazjum
PDFDrukujEmail
Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016 dla klasy IIklasy III
Uczniowie klas I otrzymują podręczniki bezpłatnie w miesiącu wrześniu.

30.01.2016 Bal gimnazjalny
28.01.2016 Przegląd kolęd „Stille Nacht, Heilige Nacht”

28 stycznia 2016 roku w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni odbył się Międzyszkolny Przegląd Kolęd w języku angielskim i niemieckim pod hasłem „Stille Nacht, Heilige Nacht”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-VI z ZSP w Rząśni, SP w Białej, Zielęcinie oraz uczniowie gimnazjum. Dzień ten cieszył się dużą popularnością wśród uczniów i zgromadził zarówno solistów, jak i duety oraz grupy. Celem przeglądu była popularyzacja nauki obu języków obcych wśród dzieci, rozwijanie młodych talentów oraz integracja młodzieży. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem zaśpiewali znane i lubiane kolędy oraz piosenki bożonarodzeniowe. Wszystkich zaskoczył wysoki poziom wykonanych utworów. Pomysłodawcami i organizatorami imprezy były nauczycielki języków obcych z gimnazjum: p. Joanna Tkaczyńska-Szczęsna oraz p. Ewa Płaszczyńska. Konkurs dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń zarówno uczestnikom, jak i widzom. Imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera, która była dopełnieniem wspólnego kolędowania.


Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2015/16
średnie ocen najlepszych uczniów...

20.01.2016r.  - Wyjazd do Teatru Śląskiego w Katowicach

Młodzież naszego Gimnazjum  pod opieką Anny Czyżyckiej, Aleksandry Klucznej, Moniki Olejnik wybrała się do Teatru Śląskiego, gdzie jedna z najbardziej poczytnych powieści ostatnich lat – „Oskar i pani Róża” Érica-Emmanuela Schmitta została zaadaptowana na scenę przez Grzegorza Kempinsky'ego, który spektakl wyreżyserował.

Nawet dorosłemu człowiekowi trudno jest pogodzić się ze śmiercią, to naturalne. Jeszcze trudniej zaakceptować odejście dziesięciolatka. Ktoś, kto ma przed sobą wiele lat życia i jest zdrowy, nie zwraca uwagi na upływający czas – ma go bardzo dużo. Sytuacja zmienia się, gdy młody człowiek zachoruje nieuleczalnie. Wtedy z beztroskiego chłopca zmienia się w filozofa.

Przedstawienie, podobnie jak książka, nie mówi o śmierci. Mówi o życiu. O triumfie woli przetrwania i radości istnienia nad pustką, bólem i niebytem. Jest rozmową z samym sobą, z Bogiem, z całym realnym i nierealnym światem – po to, by przekonać siebie, że śmierć nie istnieje, a sam fakt bycia tu i teraz daje każdemu z nas (choremu czy zdrowemu) niepowtarzalną okazję do smakowania każdego dnia, każdej minuty. Pani Róża, tajemnicza przyjaciółka Oskara przekonuje chłopca, że czas jest względny: można jeden rok uczynić całym.

Każdego dnia pani Róża odwiedza go i za pomocą przedziwnych opowieści o legendarnych zapaśniczkach pomaga Oskarowi pogodzić się z nadchodzącą śmiercią. Wymyśla dla niego zadanie. Chłopiec ma przeżywać każdy kolejny dzień tak, jakby było to 10 lat. Każdego dnia ma pisać list do Boga, w którym opisze swoje wątpliwości i doświadczenia życiowe. Odtwórcy bohaterów przez cały czas pozostają na scenie sam na sam z publicznością i dramatycznym tekstem. I choć pewnie uczono ich w szkole teatralnej odporności emocjonalnej, to Alina Chechelska ( Pani Róża) i Marek Rachoń (Oskar) każdy spektakl przeżywają bardzo mocno.

To ciekawa i fascynująca historia dla młodzieży i dorosłych. Zawarte są w niej podpowiedzi, które możemy odnieść do codziennego życia. Ponadto uczy nas doceniać chwilę i akceptować cierpienie, które dla wielu osób jest powodem zmartwień i depresji.

19.01.2016r. - Harcerze z wizytą w Domu Dziecka

19 stycznia 2016 r. wychowanków Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej odwiedziła 7 Drużyna Starszoharcerska „ISKRA” z Rząśni, która przedstawiła jasełka. Młodzież naszego Gimnazjum zaprezentowała również wybrane układy taneczne.  Czas Bożego Narodzenia to nie tylko przedstawienie, ale również prezenty, które przekazaliśmy  na ręce pani Dyrektor. Niespodzianki udało nam się zorganizować poprzez okazanie dobrego serca społeczności szkolnej Gimnazjum. Zbiórkę darów zorganizowali harcerze w postaci „Szlachetnej Paczki”. Dzięki uprzejmości Dyrekcji  mogliśmy zwiedzić budynek i zobaczyć w jakich warunkach dzieci mieszkają i spędzają czas wolny. Ale nawet najlepsze warunki nie zastąpią miłości i ciepła domu rodzinnego.  Opiekunami wyjazdu były: Pani Dyrektor  - Jolanta Waszak, Anna Czyżycka, Monika Olejnik.

Międzyszkolny Przegląd Kolęd Niemieckich i Angielskich

„Stille Nacht, Heilige Nacht”

Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni zaprasza uczniów do udziału w Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd Niemieckich i Angielskich organizowanym w dniu 28.01.2016 roku.

Zgłoszenia należy kierować telefonicznie: 44 631 71 78 do dnia 15.01.2016r., podając:
-        nazwę szkoły,
-        imię i nazwisko opiekuna oraz dane kontaktowe,
-        imię i nazwisko wykonawcy oraz tytuły wykonywanych utworów.

10.01.2016r. - Harcerki i uczennice naszego Gimnazjum podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Harcerki z 7 Drużyny Starszoharcerskiej "ISKRA"  i uczennice naszego Gimnazjum wzięły udział w 24 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

22.12.2015r. - Jasełka  dla społeczności szkolnej i dla samotnych

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt harcerze z 7. Drużyny Starszoharcerskiej „Iskra” z Rząśni  pod opieką Pani Anny Czyżyckiej przybliżyli wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu.

W dniu 22 grudnia 2015r. w Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rząśni zaprezentowali jasełka dla społeczności szkolnej, które wprowadziły w nastrój Świąt Bożego Narodzenia i rozpoczęły wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod opieką Pani Moniki Olejnik. Uczennice śpiewały nie tylko kolędy, ale także piękne pastorałki wprowadzając
w klimat radości i refleksji.
Dekoracja  wykonana przez Panią Beatę Tąpałę - Krysiak wprowadziła w świąteczny nastrój.  Na koniec przedstawienia Pani Dyrektor Jolanta Waszak złożyła zebranym życzenia świąteczne.
W środę -  23 grudnia 2015r. młodzież przedstawiła jasełka podczas wigilii dla samotnych.

Życzenia świąteczne

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składa
Jolanta Waszak
Dyrektor Gimnazjum


SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ SZKOLE

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to,
co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’

Mamy nadzieję, że  uda nam  się stworzyć prezent dla  Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, który wprowadzi w ich codzienność trochę radości i poczucia, że nie są sami, że ktoś o nich myśli i jest gotowy do pomocy.

Dary będą zbierane przez 7 Drużynę Starszoharcerską „ISKRA” z Rząśni

Zbiórka darów trwa od 8 grudnia do 18 grudnia 2015 r.

Żywność trwała: Mąka, Cukier, Dżem, Herbata, Słodycze, Warzywa w puszkach, Soki.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji


21.11.2015 Rozgrywki piłki nożnej

20.11.2015 Spotkanie profilaktyczne

14.11.2015 Wieczór Pieśni Patriotycznych z udziałem harcerzy

W sobotę 14 listopada w sali Ochotniczej Straży Pożarnej odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznych, gdzie 7 Drużyna Starszoharcerska „ISKRA” z Rząśni przedstawiła montaż słowno – muzyczny „Raduje się serce, raduje się dusza”. Wolność wpisana była i jest w dusze Polaków. Wolność to skarb, który należy okupić najwyższą ceną na ziemi – ceną życia – rozpoczęła jedna z harcerek. Po wysłuchaniu „Białego Krzyża” wszyscy zostali wprowadzeni w patriotyczny nastrój. Po odśpiewaniu hymnu Polski młodzież wykonała min. „Rotę”, „Pierwszą Kadrową”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Uczennica naszego Gimnazjum zaśpiewała „ Warszawiankę”. Po koncercie harcerzy, których przygotowały Panie: Anna Czyżycka i Monika Olejnik, na scenę wkroczył zespół Alek i Babki z Kodrania, który wykonał pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitary. Na koniec głoś zabrali : Pan Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk i pani Dyrektor Gimnazjum Jolanta Waszak. Całość uroczystości uświetniała piękna, niezwykle wymowna dekoracja, przygotowana przez Panie: Beatę Tąpałę – Krysiak i Aleksandrę Kluczną.

13.11.2015r. -  Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

W piątek odbył się  etap szkolny kuratoryjnego konkursu z historii, gdzie udział wzięło 11 uczniów z klas II i III.
Celami konkursu było min.: rozwijanie i pogłębianie zainteresowań uczniów historią, motywowanie do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności z historii, rozwijanie umiejętności pracy z różnorodnymi źródłami historycznymi, rozwijanie myślenia historycznego o charakterze przyczynowo-skutkowym, tworzenie możliwości do współzawodnictwa uczniów. Maciej Wilk zakwalifikował się do etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

10.11.2015 Akademia z okazji rocznicy Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2015 roku w Gimnazjum odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu. Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowali harcerze i młodzież gimnazjalna pod  kierunkiem pani Anny Czyżyckiej. Utwory wykonywał chór szkolny pod opieką pani Moniki Olejnik.

Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Naszą Ojczyznę rozdzielili między siebie trzej zaborcy: Austria, Rosja i Prusy. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Pani Dyrektor Jolanta Waszak dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość artystyczną i wychowawczą. Godny strój, przypięcie stworzonego na lekcji plastyki KOTYLIONU, wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem,  to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.

04.11.2015 Konkurs Ortograficzny

04 listopada 2015 r.  troje uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w VIII Dyktandzie o Pióro Dyrektora ZSP w Szczercowie.

Uczeń klasy III b - Bartłomiej Nowak zdobył II miejsce , a uczeń klasy IIa - Maciej Wilk zdobył miejsce III.

Gratulujemy!

 

29.10.2015r. -  Powiatowy Konkurs Historyczny w Działoszynie

W czwartek 10 uczniów klasy II b pod opieką p. Anny Czyżyckiej wzięło udział w konkursie historycznym: "II wojna światowa na terenie powiatu pajęczańskiego". Konkurs poświęcony był walkom prowadzonym we wrześniu 1939r. i okupacji hitlerowskiej na terenie powiatu pajęczańskiego. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania historią najnowszą Polski, poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii regionalnej oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Konkurs skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Najlepszy wynik wśród biorącej udział młodzieży gimnazjalnej uzyskała Julia Świostek. Wyróżnienie otrzymywała również Julia Chodak. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

22.10.2015 Ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych


15.10 2015 Ogólnopolski Konkurs "Multitest" z historii

39 uczniów Gimnazjum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Multitest z historii. Konkurs wychodząc poza ramy programowe pogłębiał wiadomości z historii,  kształtował postawy patriotyczne, promował wśród uczniów poszukiwanie różnych źródeł informacji o przeszłości Polski. Czekamy na wyniki.

14.10.2015 ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ


Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Oświaty

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chciałabym wszystkim nauczycielom
i pracownikom oświaty złożyć serdeczne podziękowania
za ich wychowawczy i dydaktyczny trud.
Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym
będą radosne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności
za edukację i wychowanie dzieci i młodzieży.

Życzę Państwu, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy
przynosiła jeszcze lepsze efekty oraz satysfakcję i radość.
Pragnę podziękować za oddanie dla uczniów, okazywane wsparcie
oraz ogromne poświęcenie i wysiłek włożony w kształtowanie ich charakterów.

Wszystkim Nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz emerytom
życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej,
wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku
Jolanta Waszak

 

 

08.10.2015 Wycieczka Gniezno-Biskupin

8 października 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Gniezna   i Biskupina. Opiekunami były: pani Dyrektor Jolanta Waszak, pani Beata Kałużna, pani Aleksandra Kluczna i pani Anna Czyżycka, która wyjazd na taka lekcje historii zorganizowała.

Wyjechaliśmy o godzinie 6.00 spod Szkoły Podstawowej w Rząśni. Około godziny 10.00 byliśmy już na miejscu. Pierwszym etapem naszej podróży było zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej. Pani przewodnik oprowadziła nas po katedrze, w której zobaczyliśmy m.in. srebrny relikwiarz św. Wojciecha oraz dwa gotyckie portale. Tam też wysłuchaliśmy wspaniałej opowieści o Drzwiach Gnieźnieńskich, na których zapisano historię życia św. Wojciecha. Do XIII w. świątynia była miejscem koronacji królów Polski - Bolesława Chrobrego, Mieszka II, Bolesława Śmiałego, Przemysła II i Wacława II. Gotycką katedrę zaczęto wznosić w II poł. XIV w. Niszczona przez pożary była kilkakrotnie odbudowywana - w XVII w. w stylu barokowym, w XVIII w. w stylu klasycystycznym. Uszkodzona podczas działań wojennych w 1945 r. została odtworzona w duchu gotyckim. Widzieliśmy również Pomnik Bolesława Chrobrego, stary dzwon zdobiący dawną katedrę gnieźnieńską oraz pobliski rynek. Następnie udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Obejrzeliśmy trzy filmiki pokazujące Polskę za czasów panowania pierwszych Piastów. Przyjrzeliśmy się eksponatom archeologicznym. Kolejną atrakcją była osada w Biskupinie. Pani przewodnik opowiedziała nam o historii, budowie oraz funkcji grodu. Oprowadzała nas po osadzie kultury łużyckiej, która powstała ponad 2700 lat temu. Byliśmy też w Muzeum Archeologicznym, gdzie można było zakupić pamiątki.

Przepłynęliśmy po Jeziorze Biskupińskim, które otaczało osadę. Rejs, wszystkim bardzo się podobał. Na koniec przejechaliśmy obok Zamku Diabła Weneckiego, w którym według legendy straszą duchy.

Wycieczka była udana, ponieważ miło spędziliśmy czas, zwiedziliśmy piękne miejsca w pierwszej stolicy Polski. Wróciliśmy zmęczeni, lecz zadowoleni.


28.09.2015 SPOTKANIE Z "RYMcerzami"

W poniedziałek 28 września 2015 r. naszą szkołę odwiedził skład "RYMcerze", z projektem " Nie zmarnuj swojego życia". Są to spotkania skierowane do młodzieży w wieku 12-19 lat.

Dwaj raperzy: Bęsiu i Dj Yonas opowiadając autentyczne historie swojego życia, próbowali przestrzec młodych ludzi przed jakimikolwiek używkami. Starali się przekonać uczniów, by nie brali narkotyków, dopalaczy oraz nie nadużywali alkoholu.

Ich świadectwo spotkało się z ciepłym przyjęciem przez młodzież naszego gimnazjum, gdyż przekaz był bardzo prosty i konkretny, bez zbędnego moralizowania. W trakcie spotkania można było wygrać płyty z nagraniami RYMcerzy.

Na koniec wszyscy razem wykonali wspólne, pamiątkowe selfie.

17.09.2015 SPRZĄTANIE ŚWIATA

17 września 2015 roku uczniowie klasy Ib i Ic pod kierunkiem Pani Agnieszki Chodak i Marleny Ryś wzięły udział w międzynarodowej akcji "Sprzątanie Świata". Hasłem tegorocznej akcji była "Wyprawa - poprawa", więc my także wyruszyliśmy na wyprawę. Wycieczka do pobliskiego lasu zaowocowała zbiórką sporej ilości nielegalnie wyrzucanych śmieci.

09.09.2015 NARODOWE CZYTANIE "LALKI" B. PRUSA

Tego dnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie zorganizowane wspólnie przez Panie: Aleksandrę Kluczną i Beatę Kałużną z pięcioma uczennicami klasy Ic w celu przeczytania fragmentów "Lalki" Bolesława Prusa, przez co włączyliśmy się do 4. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania propagowanej przez Kancelarię Prezydenta RP.

01.09.2015 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęliśmy od porannej mszy świętej, po której udaliśmy się do budynku naszego gimnazjum. Następnie odbyła się uroczysta akademia. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała nowa Pani Dyrektor Jolanta Waszak. Serdecznie przywitała: gościa Wójta Gminy Rząśnia pana Tomasza Stolarczyka, nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców oraz uczniów, a szczególnie klasy pierwsze. Zachęciła do korzystania z oferty zajęć przygotowanej przez nauczycieli, rozwijania pasji, zamiłowań i talentów. Pani Dyrektor zacytowała patrona szkoły Jana Kochanowskiego:

"Nauka skarbem drogim,
Tak bogatym, jak ubogim
I bogactwa często giną,
Lecz nauki nie przeminą."

aby uświadomić uczniom, że to głównie od nich zależy, jakimi ludźmi staną się w przyszłości. Następnie złożyła życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Kilka zdań skierowała także do rodziców, których prosiła o pomoc i współpracę w wychowaniu młodzieży. Pani Dyrektor zapewniła rodziców, że dołoży wszelkich starań, aby młodzież była otoczona dobrą opieką, gwarantującą bezpieczeństwo i kompetentne przekazywanie wiedzy. Zapowiedziała tez wprowadzenie identyfikatorów dla uczniów.

Następnie Pani Dyrektor podziękowała Panu Wójtowi za dotychczasowe wsparcie samorządu lokalnego oraz powiedziała, że liczy na dalszą, bardziej owocną współpracę i wsparcie.

1 września to również rocznica wybuchu II wojny światowej. Pani Dyrektor uświadomiła zebranym, że fakt, iż żyjemy w wolnej Ojczyźnie zawdzięczamy bohaterskiej postawie naszych przodków. Następnie przedstawiła Kadrę Pedagogiczną naszego gimnazjum.

Głos zabrał także Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, który również złożył życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi na nowy rok szkolny.

Na koniec, po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego uczniowie udali się do klas na spotkania
z wychowawcami.


Wakacje, Wakacje, Wakacje..........................

26.06.2015 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Tradycyjnie rozpoczęliśmy ten dzień Mszą Św.  Uroczysty apel rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów klas trzecich. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru na ręce uczniów klas drugich. Pani Dyrektor gratulowała i wręczała nagrody uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz zdobyli wyróżnienia w konkursach i za działalność na rzecz szkoły. Pożegnaliśmy uczniów klas trzecich ale także nauczycieli, którzy kończą już pracę p. Dyrektor - Beatę Bednarek,  p. H. Szmajdzińską-Pierzynka, p. B. Szatan. Były  to wzruszające chwile, które przeżywaliśmy ze łzami w oczach.  Następnie w klasach otrzymaliśmy świadectwa i już - Wakacje!

11.06.2015 Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Klasy trzecie pod opieką swoich wychowawców były dziś na ostatniej wycieczce gimnazjalnej. Zwiedzanie Gór Świętokrzyskich to dużo pieszych tras, które należy pokonać, najpiękniejsza była dla wszystkich jaskinia ,,Raj".

1.06.2015 DZIEŃ DZIECKA

W dniu dzisiejszym sprzyjała nam pogoda i dobra zabawa. Wszyscy uczniowie z terenu gminy Rząśnia wraz z nauczycielami gościli w Gimnazjum w Rząśni. Czas umilał zespół klaunów, który prowadził animacje, konkursy i humorystyczne zabawy. Sportowcy mogli uczestniczyć w zawodach sportowych i rozgrywkach w piłkę siatkową oraz nożną. Nie zabrakło również przysmaków naszej kuchni. Galeria...

29.05.2015 Spotkanie biblioteczne poświęcone św. Janowi, Pawłowi II zatytułowane ,,Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali"

W ramach obchodów Roku św. Jana  Pawła II odbyło się spotkanie w bibliotece szkolnej poświęcone temu wielkiemu Polakowi. Uczniowie klasy II b przypomnieli sylwetkę Jana Pawła II - jego życie i naukę. Recytowali poezję, czytali anegdoty i słuchali utworów, które powstały w hołdzie Papieżowi. Był to czas refleksji i wyciszenia, ale także czas humoru, bo takie było życie Jana Pawła II. Galeria...

25.05.2015 Dzień Matki w naszej szkole

Dziś wraz ze swoimi mamami świętowała kl. I a. Uczniowie tej klasy pod opieką wychowawczyni przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny w którym dziękowali za opiekę i wychowanie swoim kochanym mamom. Spotkanie było słodkie i wzruszające. Galeria...

14-15.05. 2015 Wycieczka do Wisły

Klasa I b pod opieką swojej wychowawczyni zwiedzała Wisłę i jej okolice. Było bardzo radośnie i przyjemnie mimo niesprzyjającej pogody.

8.05.2015  70 Rocznica Zakończenia II Wojny Światowej

Dziś uczniowie klas III pod opieką p. B. Szatan przybliżyli nam historię II Wojny Światowej. Poprzez wiersze, piosenki, prezentację multimedialną oraz dekorację, przygotowaną pod opieką p. K. Ławniczek, przenieśliśmy się w lata wojenne. Był to największy konflikt zbrojny na świecie. Zginęło w nim ponad 6 milionów Polaków. Zakończył się 8 maja 1945 roku. Na pamiątkę tego wielkiego zwycięstwa po akademii delegacja uczniów wraz z p. Dyrektor oraz przedstawicielami Rady Rodziców złożyła kwiaty na grobach nieznanych żołnierzy. Galeria...

5.05.2015  Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie kl. I a, III c  pod opieką p. M. Pęciak oraz p. E. Płaszczyńskiej przedstawili montaż słowno - muzyczny, w którym przypomnieli o uchwaleni  przez polaków jednej z najnowocześniejszych konstytucji. Mogliśmy posłuchać wierszy i pieśni patriotycznych, które przybliżyły nas do roku 1791. Zapraszamy do galerii...

30.04.2015 Wyjazd do Teatru

Wszyscy miłośnicy teatru cieszyli się dziś z wyjazdu do Teatru Powszechnego w Łodzi na sztukę pt.,,Boeing, boeing". Była to komedia, która opowiadała o bogatym życiu uczuciowym Maksa, pełna zaskakujących zwrotów akcji.

24.04.2015 Obchody Międzynarodowego Dnia Książki. Spotkanie zatytułowane ,,Liryka, liryka, tkliwa dynamika..."

W ramach obchodów Dnia Książki odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie poetyckie. Wzięło w nim udział 30 osób, głównie uczniów klas: I b, II b. Zaangażowanych bezpośrednio było czternastu, każdy z nich recytował wiersz, po czym zgromadzeni słuchali wokalizacji tego utworu z płyty CD. Uczniowie słuchali więc poezji i poezji śpiewanej. Autorami prezentowanych wierszy byli m.in. : K. I. Gałczyński, E. Stachura, W. Szymborska, C. K. Norwid, J. Tuwim i Cz. Miłosz, natomiast wykonawcami poezji śpiewanej - G. Turnau, M. Szcześniak, I. Loranc, M. Grechuta i E. Demarczyk. Po prezentacji utworów odbyła się pogadanka na temat poezji i piosenki poetyckiej. Galeria...

21-23.04.2015 EGZAMINY GIMNAZJALNE

17.04.2015 ,,Epika, liryka, dramat"- przedstawienie teatralne

Kolejny raz gościliśmy dziś aktorów teatru krakowskiego. Przybliżyli nam rodzaje i gatunki literackie dzięki fragmentom  znanych i lubianych utworów. W przedstawieniu uczestniczyli także chętni uczniowie naszej szkoły. Była to ciekawa lekcja języka polskiego. Zapraszamy do galerii...

20.03.2015 Pierwszy Dzień Wiosny

Jak w ubiegłym roku tego dnia królowało kino. Wszyscy chętni uczniowie byli w kinie Helios w Bełchatowie. Do wyboru były dwa filmy: fantastyczny i  bajka. Było zabawnie i wesoło, choć może nie wszystkim podobał się wybrany repertuar.

19.03.2015 - DZIEŃ OTWARTY

Dziś gościliśmy jak co roku przyszłych absolwentów szkół podstawowych. Gimnazjaliści przybliżyli im historię naszej szkoły, zapoznali z osiągnięciami i kołami zainteresowań. Była krótka lekcja chemii oraz matematyki, nie zabrakło również elementów humorystycznych oraz pysznego poczęstunku naszej kuchni. Zapraszamy do galerii....

24.01.2015 BAL GIMNAZJALNY

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się BAL GIMNAZJALNY uczniów klas trzecich. Wszystko za sprawą i pod opieką Rady Rodziców. Zapraszamy do reportażu fotograficznego...

14.01.2015  STOP PRZEMOCY

Dziś kl. I b pod opieką p. M. Ryś zaprezentowała przedstawienie tematyczne dotyczące agresji i uzależnień, będące częścią realizowanego u nas programu profilaktycznego ,, Stop przemocy". Uczniowie poprzez scenki z życia rodzinnego a również szkolnego przybliżyli problemy z którymi spotykamy się na co dzień. W drugiej części spotkania mogliśmy posłucha piosenek rapowanych przez Dobromira Mak Makowskiego, który był osobą uzależnioną a obecnie realizuje program rap.pedagogia. Opowiadał on o swoich przeżyciach i obecnej przemianie w sposób bardzo szczery i bezpośredni. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

19.12.2014 JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

W tym dniu od rana panował w szkole świąteczny nastrój, w klasach odbywały się wigilie, by podzielić się opłatkiem. Zostały też wystawione Jasełka, które pod opieką p. M. Gólczyńskiej oraz ks. J. Motyki przedstawili uczniowie klas II i III. Dopełnieniem było śpiewanie kolęd przez nasz szkolny zespół, który prowadzi p. E. Płaszczyńska. I już Święta......

8.12.2014 V Międzygminny Przegląd Grup Gimnastycznych
Już po raz piąty w naszym gimnazjum odbył się przegląd grup gimnastycznych, prezentowało się w nim 13 grup z terenu naszego powiatu. Organizatorem i prowadzącym była p. M Lis. Gościem była grupa z Łodzi ,,BREK NUCK CRUX" (galeria)
5.12.2014 Mikołajki w naszej szkole
Prezenty, upominki i słodycze - dziś Mikołaj nie zapomniał o naszym gimnazjum.
27.11.2014  Międzyklasowe rozgrywki w piłkę siatkową
Dziś wybrane drużyny z poszczególnych klas rozgrywały mecze w piłkę siatkową. Uczestnikami były zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Organizatorem zawodów była p. M. Ryś.(galeria)
26.11.2014 Spotkanie biblioteczne - ,,Czytam, więc jestem"

Organizatorem spotkania była p. H. Szmajdzińka-Pierzynka, która zaprosiła uczniów, by przyszli ze swoimi ulubionymi książkami. Uczestnicy prezentowali je i czytali wybrane fragmenty. Celem spotkania było zachęcenie innych do przeczytania tych książek.(galeria)

7.11.2014  Święto Odzyskania Niepodległości

Gimnazjaliści pod opieką p. Bogumiły Szatan przypomnieli nam dziś o rocznicy Odzyskania Niepodległości, która ma miejsce 11 listopada. Przybliżyli najważniejsze wydarzenia z roku 1918 oraz zaśpiewali pieśni patriotyczne. Przedstawienie miało bardzo uroczysty i podniosły charakter. (galeria)

22.10.2014 ,,Wieczór z Janem Kochanowskim"- Dzień Patrona Szkoły

Tegoroczny Dzień Patrona odbył się w godzinach wieczornych. Gościliśmy na nim m.in. Wójta Gminy Rząśnia - Tomasza Stolarczyka, Radę Rodziców, dyrektorów placówek podległych  Urzędowi Gminy oraz samorządy uczniowskie szkół podstawowych  wraz z opiekunami. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i krótką przemową pani dyrektor - Beaty Bednarek. Część artystyczna przedstawiona była w formie biesiady. Utwory Jana Kochanowskiego przybliżyli nam uczniowie gimnazjum pod opieką pani Małgorzaty Pęciak. Występujący mieli na sobie w stroje  z epoki odrodzenia. W tle słychać było renesansową muzykę a wszystko przy blasku świec i suto zastawionym  stole. Wszyscy uczniowie i zaproszeni goście przenieśli się w lata życia i twórczości Jana z Czarnolasu. Jego pieśni, fraszki i treny choć powstały w XVI wieku, nic nie straciły na aktualności. Gromkie brawa i słowa pochwały długo nie milkły. Zapraszamy do galerii

14.10.2014 Dzień Edukacji Narodowej

Dziś święto w naszej szkole. Dzień Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy mszą św. w naszym kościele parafialnym. Mszy przewodniczył wraz z ks. proboszczem - Adamem Sołtysiakiem Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Częstochowskiej - ks. Krzysztof Rak. Po przejściu do szkoły pani Dyrektor - Beata Bednarek powitała przybyłych gości i złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Rząśnia pan - Tomasz Stolarczyk, na ręce pani Dyrektor wręczył on kwiaty i złożył życzenia. Następnie odbyła się uroczysta akademia, w której montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie kl. II b, I b oraz chórek szkolny pod opieką p. H. Szmajdzińskiej-Pierzynki i p. E. Płaszczyńskiej. W wierszach i piosenkach zawarte były słowa podziękowania dla nauczycieli, ale nie zabrakło również scenek humorystycznych z życia szkoły. Po akademii uczniowie wręczali kwiaty i składali życzenia.(galeria)

2.10.2014  Wycieczka do Warszawy

Pierwszym punktem zwiedzania był Sejm. Oglądaliśmy miejsca, które były nam znane tylko z telewizji. Następnie udaliśmy się do Muzeum Żydowskiego, gdzie pani przewodnik opowiadała nam o żydach mieszkających w Warszawie. Na koniec odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, w którym mogliśmy do woli oddać się doświadczeniom naukowym a przy tym dobrze się bawić. Opiekunami wycieczki byli: p. B. Szatan, p. B. Bednarek, p. A. Chodak oraz p. M. Lis. (galeria)

26.09.2014 Ślubowanie i Otrzęsiny klas pierwszych

Dziś klasy pierwsze miały swoje święto. Nadszedł od dawna przez nich wyczekiwany dzień pełen niespodzianek i atrakcji. Po złożeniu uroczystego ślubowania nastąpiła mniej oficjalna a bardziej rozrywkowa część uroczystości, czyli ,,Otrzęsiny". Na początku każda z klas pierwszych zaprezentowała się poprzez taniec i śpiew. Następnie wszyscy kolejno uczestniczyli w konkurencjach przygotowanych przez klasy drugie pod opieką p. A Baran i p. M. Dyrek, które sprawdzały wiedzę i umiejętności przydatne w szkole. Było więc picie mleka, malowanie kociaków, pokaz mody ucznia XXI wieku, tor przeszkód oraz inne zabawne zadania. Każdy pierwszak mógł zawalczyć o punkty dla swojej klasy. Emocji i radości było co niemiara. Na koniec oczywiście pamiątkowe zdjęcie, po zjedzeniu cytryny. Zapraszamy do galerii.....

8.09.2014 Narodowe Czytanie ,,Trylogii" Henryka Sienkiewicza

Nasze gimnazjum po raz  trzeci uczestniczyło w Narodowym Czytaniu. Chętni uczniowie (25 osób) czytali  fragmenty wszystkich części Trylogii ,,Ogniem i mieczem", ,,Potop" , ,,Pan Wołodyjowski". Było to niezwykłe spotkanie z  twórczością Henryka Sienkiewicza. Ci którzy przynieśli z sobą własne egzemplarze książek, mogli uzyskać na nich pamiątkową pieczęć nadesłaną z Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. (galeria)

1.09.2014  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Podobnie jak w ubiegłych latach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny udziałem w mszy świętej. Następnie obył się apel, na którym pani Dyrektor - Beata Bednarek powitała wszystkich uczniów oraz Radę Pedagogiczną a przede wszystkim pierwszoklasistów w nowym roku szkolnym 2014/2015

WAKACJE......WAKACJE...............WAKACJE...................................

poprzednie lata

 

 

Szukaj

Linki

Reklama

Kalendarz wydarzeń

Klasa I a


Klasa I b1

Monika Wyźnikiewicz

4,0

1

Kinga Rabenda

4,78
2

Kacper Kotowski

3,86

2

Jessika Witczak

4,143

Bartłomiej Kotowski

3,71

3

Joanna Herczyńska

3,85


Klasa II a

Klasa II b


Klasa II c


1

Aleksandra Leśniak

4,86

1

Iga Słomian

5,33

1

Klaudia Pawełoszek

5,07

2

Kamila Gralińska

4,53

2

Patrycja Lachowska

4,93

2

Aleksandra Dydoń

5,0

3

Dorita Hachurska

4,20

3

Adrianna Rozumek

4,66

3

Kamila Kozioł

4,80

3

Martyna Janus

4,20

4

Bartosz Brożyna

4,33

4

Milena Pluta

4,67

3

Klaudia Witczak

4,20

5

Paula Gleń

4,20

5

Kornelia Kruk

4,33

4

Daria Bączyńska

4,0

5

Karolina Kozłowska

4,20

5

Robert Płaszczyński

4,336

Magdalena Bednarek

4,277

Sylwia Łudczak

4,07

Sebastian Pawełoszek

4,0

Klasa III a

Klasa III b


Klasa III c


1

Sylwia Sygidus

5,05

1

Klaudia Woźniak

5,10

1

Artur Baran

5,28

2

Sylwia Godek

4,38

2

Julita Rus

4,77

2

Paulina Kokocińska

5,22

3

Katarzyna Masek

4,33

3

Anna Sierszeń

4,66

3

Agnieszka Wojtysiak

4,89
4

Angelika Dyła

4,60

4

Agata Ciemcioch

4,674

Wioletta Kasielska

4,675

Wioletta Dobrzelak

4,566

Klaudia Lipertowicz

4,337

Adrian Binek

4,228

Kamil Kłyszewski

4,179

Daria Ławniczek

4,07

w obiektywie

270.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość