26.02.2018r. Kuratoryjny Konkurs z Wiedzy o Społeczeństwie - etap wojewódzki.

8 marca 2018

Uczeń kl. IIIb, Seweryn Pielucha został finalistą Kuratoryjnego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie.

Celem konkursu było:

-           rozbudzenie zainteresowań uczniów wiedzą o społeczeństwie,

-           promowanie uczniów prezentujących wysoki poziom wiedzy i umiejętności z wiedzy o społeczeństwie.

Konkurs składał się z trzech etapów. Spośród 219 osób, którzy brali udział na szczeblu rejonowym, do etapu wojewódzkiego dostało się tylko 59 uczniów, wśród nich Seweryn. Uczeń osiągnął bardzo wysoki wynik.

Podczas konkursu uczniowie musieli zmagać się m.in. z tematami dotyczącymi wydarzeń z kraju i ze świata, funkcji pełnionych przez Polaków w kraju i za granicą, UE, o prawidłowym procesie uchwalania ustawy obowiązującej w Polsce, podziale administracyjnym Polski, zimowych igrzyskach olimpijskich z 2018r., w jakim mieście w Izraelu będzie mieściła się ambasada Stanów Zjednoczonych, o państwach, które wraz z Polską tworzą Trójkąt Weimarski, Grupę Wyszehradzką i wiele innych zagadnień.

Uczniowie, którzy brali udział w tym konkursie musieli mieć ogromną wiedzę.

Gratulujemy sukcesu.