Powiatowy Konkurs Matematyczny ,,Potyczki matematyczne” – etap szkolny

8 maja 2018

16 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole  Konkurs Matematyczny ,,Potyczki matematyczne”. Jest on organizowany już od osiemnastu lat.  Jak co roku najlepsi matematycy,  18  przedstawicieli  klas  II i III przystąpiło do rozwiązywania trudnych zadań matematycznych. Celem konkursu  jest pogłębianie wiadomości z matematyki, szukanie nowych rozwiązań, schematyzowanie i idealizowanie rzeczywistości z użyciem pojęć i języka matematyki. Treści zadań wykraczają poza program nauczania matematyki. Konkurs trwał 60 minut. Gimnazjaliści, którzy  uzyskali najwyższe wyniki to:

Wśród klas II:  Alicja Włodarczyk  kl.  II a, Marta Kluska  kl. II b

Wśród klas III:  Gabriel Komor kl. III a, Sebastian Zimoń kl. III a,  Julia Sygidus kl. III b, Rafał Herczyński kl. III b, Sandra Aleksanderek kl. III c, Dominika Kluska k. III c, Aleksandra Mularczyk kl. III c.

Uczniowie Ci będą reprezentować nasze gimnazjum w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 9 maja w Szkole Podstawowej w Siemkowicach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.