Informacja w sprawie publikacji sprawozdania finansowego

Poniżej zamieszamy w postaci pliku do pobrania informację Dyrektora w sprawie publikacji sprawozdania finansowego Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rząśni.

Plik do pobrania:
- informacja w sprawie publikacji sprawozdania finansowego.

Beata Kałużna
9 maja 2019

Ważna informacja

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni informuje, że egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z harmonogramem podanym przez CKE tj.
10 kwietnia 2019 - część humanistyczna
11 kwietnia 2019 - część matematyczno-przyrodnicza
12 kwietnia 2019 - język obcy.
W związku z powyższym proszę, aby uczniowie przybyli do szkoły. Autobusy pojadą  rano tak, jak w każdy normalny dzień.

9 kwietnia 2019

21.12.2018r. – Jasełka i Wigilia w Gimnazjum

Przejdź do - 21.12.2018r.  –  Jasełka i Wigilia w Gimnazjum

21 grudnia w szkole odbyły się jasełka, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Przygotowali je harcerze z 7 Drużyny Starszoharcerskiej „Iskra” pod opieką pani Anny Czyżyckiej.
Usłyszeliśmy wybrane teksty związane ze Świętami Bożego Narodzenia, jak wiersze księdza Jana Twardowskiego  i przesłanie matki Teresy z Kalkuty Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie. Zasłuchaliśmy się, by potem razem zaśpiewać kolędy. Szczególnych wzruszeń dostarczyła nam Wiktoria Wosinek śpiewając powstałą w 1997 Kolędę dla nieobecnych.
Po przedstawieniu pani dyrektor Beata Kałużna  złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i zaprosiła na wspólną - a już ostatnią dla Gimnazjum Wigilię. Tak oto rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia.
Uroczystość uświetniła dekoracja przygotowana pod kierunkiem pani Anny Tomeckiej – Siemińskiej.

21 grudnia 2018

20.12.2018r. - Jasełka podczas wigilii dla osób samotnych w wykonaniu harcerzy

Przejdź do - 20.12.2018r. - Jasełka podczas wigilii dla osób samotnych w wykonaniu harcerzy

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku,  harcerze z 7 Drużyny Starszoharcerskiej "Iskra" pod opieką drużynowej - Anny Czyżyckiej przygotowali jasełka. Przedstawili je podczas wigilii dla ludzi samotnych, która miała miejsce w Gimnazjum. Zaproszone osoby poczuły atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i przeżyły miłe chwile wzajemnej bliskości. Ciepła i świątecznego charakteru całej uroczystości dodały kolędy.
Do wspólnego kolędowania dołączyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zielęcinie.
Jak co roku, organizatorem tej uroczystości był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśni. Zaproszeni goście zasiedli przy suto zastawionym stole przy tradycyjnych potrawach wigilijnych. Wszyscy otrzymali paczkę od Mikołaja.
To przedświąteczne spotkanie uczy nie tylko tradycji wspólnego kolędowania, ale również szacunku do ludzi starszych, samotnych i chorych oraz dzielenia się radością z innymi.

20 grudnia 2018

30.11.2018 r. - Powiatowy Konkurs Historyczny w Działoszynie

Przejdź do -  30.11.2018 r. -  Powiatowy Konkurs Historyczny w Działoszynie

30 listopada 2018r. w siedzibie Regionalnego Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z/s w Działoszynie odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny, którego tematyką było                    250-lecie Konfederacji Barskiej.

Sejm ustanowił rok 2018 - Rokiem Konfederacji Barskiej. Celem Konfederacji było zniesienie narzuconego przez Rosję traktatu, mocą którego Rzeczpospolita stawała się protektoratem rosyjskim,  zniesienie ustaw uchwalonych przez sterroryzowany przez rosyjskie wojska sejm, dających równouprawnienie innowiercom oraz obalenie króla Stanisława Poniatowskiego. Konfederacja upadła a propaganda państw ościennych starała się wykorzystać konfederację, jako jeden z pretekstów do I rozbioru w 1772 roku. W świadomości następnych pokoleń Polaków konfederacja pozostawiła jednak po sobie trwały ślad.

W konkursie wzięło udział 8 uczennic Gimnazjum, pod opieką Pani Anny Czyżyckiej.  Celami konkursu było:

• kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie i pogłębianie wiedzy na temat historii Polski,
  • motywowanie do samodzielnego poszerzania wiedzy historycznej,
  • rozbudzanie zainteresowań dorobkiem minionych pokoleń,
  • uczczenie 250-rocznicy wybuchu Konfederacji Barskiej.

Patronat nad konkursem objął Starosta Pajęczański Zbigniew Gajęcki. Nagrody laureatom wręczali Wicestarosta Pajęczański Paweł Sikora oraz Dyrektor RCRKiT Aldona Pol. Pan Paweł Sikora podziękował nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uczniów,  a uczniom za zdobytą wiedzę, którą będą mogli wykorzystać na dalszych etapach edukacji.

Konkurs był podzielony na 2 kategorie wiekowe. W kategorii gimnazja i szkoły podstawowe I miejsce zajęła Sandra Pielucha – uczennica klasy III b otrzymując dyplom i nagrodę książkową.

Gratulujemy.

30 listopada 2018