Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

 

Artykuły

21.01.2018r. - Harcerze zaprezentowali jasełka w kościele w Rząśni

Przejdź do - 21.01.2018r. - Harcerze zaprezentowali jasełka w kościele w Rząśni

W niedzielę 21 stycznia w kościele parafialnym w Rząśni harcerze z 7 Drużyny Starszoharcerskiej „ISKRA” z Rząśni pod opieką drużynowej – Anny Czyżyckiej  i Pani Moniki Modlińskiej przedstawili Jasełka pt.: „Wierzysz, że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie, lecz biada Ci, jeżeli nie zrodził się w tobie …”
Harcerze przedstawili współczesną polską rodzinę przygotowującą się do świąt Bożego NarodzeniaW klimacie nadchodzących świąt zadali ważne pytania: Co dla nas oznacza „pusty talerz”? Czy współcześni ludzie są gotowi, by przyjąć do swoich domów drugiego człowieka? Każde Boże Narodzenie przypomina nam, że rodzi się Bóg, który jest Miłością, a puste miejsca przy stole mogą wypełnić osoby samotne, potrzebujące naszej pomocy, naszego wsparcia, naszej miłości. Nie zamykajmy się na drugiego człowieka!

Na zakończenie serdeczne podziękowanie za przedstawienie złożył ks. Proboszcz.

22 stycznia 2018

14.01.2018r. - Harcerki podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przejdź do - 14.01.2018r. - Harcerki podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Harcerki z 7 Drużyny Starszoharcerskiej "ISKRA" z Rząśni: Ola, Sandra, Dominika, Martyna, Ania pod opieką drużynowej wzięły udział w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

16 stycznia 2018

21.12.2017r. - Jasełka dla samotnych w wykonaniu harcerzy

Przejdź do - 21.12.2017r. - Jasełka dla samotnych w wykonaniu harcerzy

W czwartek 21 grudnia w Gimnazjum odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, które zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dla swoich podopiecznych. Harcerze z 7 Drużyny Starszoharcerskiej "ISKRA" z Rząśni zaprezentowali zebranym jasełka okraszone kolędami i pastorałkami.

23 grudnia 2017

20.12.2017r. - Jasełka w wykonaniu harcerzy

Przejdź do -   20.12.2017r. - Jasełka w wykonaniu harcerzy
Jasełka Bożonarodzeniowe, to szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia powoduje, że ta uroczystość ma zawsze szczególny charakter, jest inna niż pozostałe, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. W tym roku szkolne  jasełka przygotowali harcerze pod opieką pani Anny Czyżyckiej i  pani Moniki Modlińskiej.
Sens tego święta polega na spotkaniu i zjednoczeniu się Boga z człowiekiem. Jezus powinien narodzić się w nas  - jak pisał Adam Mickiewicz „Wierzysz, że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie, lecz biada Ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”. Dlatego też należy pamiętać by ten radosny czas nie był tylko zewnętrznym przeżyciem i poddaniem się chwilowemu nastrojowi i urokowi świąt. Chrystus ma się narodzić w każdym z nas.
Harcerze przedstawili współczesną polską rodzinę przygotowującą się do świąt Bożego NarodzenieW klimacie nadchodzących świąt zadali ważne pytania: Co dla nas oznacza „pusty talerz”? Czy współcześni ludzie są gotowi, by przyjąć do swoich domów drugiego człowieka? Czy są gotowi, by otworzyć się na miłość? Czy w naszym domu jest miejsce zarezerwowane dla drugiego człowieka, w którym mieszka Chrystus?  Słowa śpiewanych piosenek i słowa wypowiadane przez młodych aktorów w czasie spektaklu zawierały szereg treści zmuszających zebranych do zastanowienia. Jak każdego roku w Wigilię zasiądziemy przy wspólnym stole, by w gronie najbliższych zjeść Wieczerzę Wigilijną, połamać się opłatkiem, pośpiewać kolędy. W większości polskich domów na stole wigilijnym znajdzie się dodatkowe nakrycie.
W ten sposób wyrażamy pamięć o naszych bliskich, którzy odeszli lub nie mogą spędzić świąt w gronie rodzinnym. Jednak przede wszystkim to miejsce bywa przeznaczone dla niespodziewanego gościa. Czy to oznacza, że każdego przyjmiemy do stołu? Sąsiada, żebraka, czy wędrowca? Każde Boże Narodzenie przypomina nam, że rodzi się Bóg, który jest Miłością, a puste miejsca przy stole mogą wypełnić osoby samotne, potrzebujące naszej pomocy, naszego wsparcia, naszej miłości. Nie zamykajmy się na drugiego człowieka!
 
"A nadzieja znów wstąpi w nas, nieobecnych pojawią się cienie. Uwierzymy kolejny raz, w jeszcze jedno Boże Narodzenie. I choć przygasł świąteczny gwar, bo zabrakło znów czyjegoś głosu. Przyjdź tu do nas i z nami trwaj, wbrew tak zwanej ironii losu. Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat. Żeby zająć wśród nas, puste miejsce przy stole. Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas, i zapomnieć, że są puste miejsca przy stole".

Wszystkim, którzy czytają sprawozdanie z jasełek w naszej szkole życzymy wytrwałości w dążeniu do celu, codziennego uśmiechu, życzliwości, otwartości na drugich ludzi powodujących przemianę w innych i w nas samych.

23 grudnia 2017

Wigilia harcerska

Przejdź do - Wigilia harcerska

Boże Narodzenie to szczególny  czas dla wszystkich.  W dniu 19.12.2017 roku 7 Drużyna Starszoharcerska „ISKRA” z Rząśni zebrała się, aby wspólnie spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Harcerze przy wigilijnym stole złożyli sobie życzenia.

23 grudnia 2017